Промислова безпека є одним з основоположних чинників стабільності економіки. На цьому наголосив Голова Держгірпромнагляду України Сергій Сторчак, відкриваючи III Міжнародну науково-технічну конференцію «Промислова безпека і охорона праці-2008. Проблеми. Перспективи».
У ході форуму вперше розглядаються обставини і причини резонансних аварій, заходи, розроблені експертами і державними комісіями, направлені на запобігання трагедіям в майбутньому.
Головна мета, поставлена організаторами конференції, - познайомити її учасників з основними завданнями органів державного нагляду з промислової безпеки і охорони праці, обмінятися досвідом із зарубіжними колегами, вислухати компетентні думки представників інших органів влади і соціальних партнерів і, у результаті, розробити конструктивні пропозиції по вдосконаленню методів організації державного нагляду як в Україні, так і в країнах зарубіжних партнерів.
Триденна програма конференції включає декілька блоків. Перший присвячений управлінню охороною праці і промисловою безпекою, де йдеться про законодавчі ініціативи Комітету, покликані, в першу чергу, підвищити економічну зацікавленість працедавця в забезпеченні безпеки на підприємстві.
Надзвичайно актуальна для України тема другого блоку – безпека у вугільній промисловості. Ця проблема вийшла на вищий державний рівень і була предметом розгляду Ради національної безпеки і оборони України.
Крім перерахованих, обговорюються теми безпечного використання газу в промисловості та побуті, безпеці на об'єктах гірничорудної промисловості, експертній діяльності у сфері промислової безпеки і інформаційної підтримки державного нагляду.
Довідка:
III Міжнародна науково-технічна конференція «Промислова безпека і охорона праці-2008. Проблеми. Перспективи» проходить в Ялті з 6 по 9 жовтня.
Цього року в її роботі беруть участь представники центральних органів виконавчої влади, об'єднань профспілок України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, керівники більше ста крупних підприємств нашої країни, провідних науково-дослідних інститутів, а також зарубіжні делегації, що представляють наглядові органи Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Росії, Румунії, Таджикистану
|