З нагоди офіційного відзначення в Україні Дня охорони праці, в конференц-центрі Федерації профспілок Житомирської області відбувся «круглий стіл» на тему: «Державний нагляд і громадський контроль-дієвий механізм підвищення рівня промислової безпеки».
Метою робочої зустрічі стало важливе питання про перешкоджання здійснення державного нагляду суб’єктами господарювання.
Участь у заході взяли представники Федерації профспілок Житомирської області, територіального управління Держгірпромнагляду у Житомирській області, територіальної державної інспекції з питань праці в області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в області, правління об`єднання організацій роботодавців в області, голови членських організацій ФПО та голови первинних профспілкових організацій.
Відкриття «круглого столу» розпочалося хвилиною мовчання в пам'ять загиблих працівників на виробництві.
Під час доповіді керівник зазначено, що основним пріоритетом державної політики в сфері охорони праці залишається життя та здоров`я працівників. Її реалізація можлива при створенні безпечних умов праці на кожному робочому місці, що є законодавчим обов’язком кожного роботодавця. Останнім часом на підприємствах спостерігається погіршення умов праці: не створюються служби охорони праці, не розробляються посадові інструкції, працівники не забезпечуються засобами індивідуального захисту та нормативними документами про охорону праці. В більшості організацій перестала діяти система управління охороною праці, не передбачається централізоване навчання, перевірка знань шляхом атестації і переатестації посадових осіб та працівників.
Вагомими причинами несприятливих умов праці в окремих галузях економіки залишаються недосконалі технології, використання застарілого обладнання, невикористання засобів захисту працівниками, порушення правил безпеки.
Зокрема, наголошено, що вжиття всіх необхідних заходів щодо попередження та недопущення в подальшій роботі випадків травмування працівників на Житомирщині, основна позиція теруправління.
Учасники зустрічі також розглянули питання ефективності реалізації профілактичних заходів направлених на запобігання випадкам виробничого травматизму та професійних захворювань, пропозиції профспілок щодо пріоритетних напрямків законодавчої діяльності в сфері охорони праці на 2013 рік.
|