Директор субрегіонального бюро Міжнародної організації праці по центральній та східній Європі Марк Левін подякував Держгірпромнагляду за плідну роботу в реалізації Проекту ЄС-МБП «Поліпшення стану безпеки праці на робочих місцях в контексті гідної праці». Питання здійснення проекту та перспективні плани співпраці були основними у порядку денному зустрічі керівництва Держгірпромнагляду з представниками Міжнародної організації праці.
Проект стартував минулого року. Основна його мета – розробка та впровадження Національного плану дій з безпеки праці, реалізація якого дозволить підвищити рівень безпеки на виробництві та зменшити кількість нещасних випадків.
Перший захід з питань розробки Національної програми відбувся у листопаді 2010 року. За його результатами було внесено деякі зміни та доповнення до проекту Загальнодержавної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2011 – 2015 роки.
На даний час Держгірпромнагляд розробляє окремий розділ «Реформування системи забезпечення охорони праці в Україні» до довгострокової Стратегії розвитку України. За словами Першого заступника Голови Держгірпромнагляду Віктора Шайтана, метою розробки проекту розділу є забезпечення докорінних незворотних змін у поліпшенні стану охорони праці та промислової безпеки через реалізацію відповідних стратегічних завдань і заходів. Основними стратегічними цілями розділу визначено зменшення виробничого травматизму та профзахворюваності до рівня розвинутих країн, відновлення системи медицини праці на виробництві, зміцнення солідарного партнерства в солідарній відповідальності за стан охорони праці та посилення мотивації роботодавців до охорони праці, як складової частини бізнесу.
«Сьогодні стратегічний напрямок Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України – повністю перейти до наглядової діяльності, відповідно до чинного міжнародного законодавства, – зауважив Віктор Шайтан, – Це дасть можливість посилити статус державного інспектора та впливати на ризики на підприємствах усіх галузей».
У липні цього року в рамках Проекту планується провести семінар-тренінг на тему «Система оцінки та управління виробничими ризиками». Отримані знання та навички допоможуть не лише роботодавцям, а й Держгірпромнагляду ефективніше працювати на запобігання нещасним випадкам та посилювати превентивну культуру на підприємствах.
Також буде впроваджено методологію більш точного підрахунку економічних витрат від нещасних випадків на виробництві, втрат держави від невжиття заходів для покращення стану охорони праці.
Серед аспектів подальшої співпраці, учасники зустрічі визначили ефективне впровадження та оцінку ефективності Національної програми та стратегії з безпеки праці, покращення системи управління охороною праці, вдосконалення системи обліку та аналізу виробничого травматизму, впровадження системи оцінки та управління виробничими ризиками, навчання інспекторів з охорони праці тощо.
|