Представники Держгірпромнагляду України та Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці взяли участь у VIII Білорусько-Російській міжнародній конференції «Державна політика удосконалення оцінки умов і охорони праці, механізмів надання компенсацій. Проблеми і перспективи розвитку», що відбувалася у м. Гродно (Білорусь).
«Україна без сумніву – європейська держава і в географічному, і в цивілізаційному вимірах. Про це свідчить ратифікація всіх пунктів статті 3 Європейської соціальної хартії та двох Конвенцій Міжнародної організації праці, – зауважила у своєму виступі Начальник відділу політики охорони праці управління нормативно-правового та юридичного забезпечення Держгірпромнагляду Наталія Віжул. Також українська сторона окреслила подальші плани з опрацювання окремого розділу Стратегії розвитку України до 2020 року, присвяченого реформуванню системи забезпечення охорони праці.
Найбільший інтерес в учасників конференції викликала Всеукраїнська акція «Охорона праці очима дітей». Представники профільних міністерств Росії та Білорусі висловили зацікавлення у запозиченні українського досвіду в проведенні відповідних заходів у своїх країнах.
У рамках заходу пройшли виставки спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту. Крім того, учасники конференції ознайомилися зі зразковою системою управління охороною праці сільськогосподарського промислового комплексу «Прогрес-Вертилишки», де працює близько 1500 осіб. Унікальність великого білоруського підприємства, що охоплює сфери тваринництва і рослинництва, полягає в тому, що упродовж останніх двадцяти років там не сталося жодного смертельного випадку.
Довідка: Білорусько-Російська міжнародна конференція «Державна політика удосконалення оцінки умов і охорони праці, механізмів надання компенсацій. Проблеми і перспективи розвитку» є щорічною. Організатори конференції – Міністерство праці і соціального захисту республіки Білорусь та Міністерство охорони здоров’я і соціального розвитку Російської Федерації. Серед учасників – представники субрегіонального бюро МОП у країнах Східної Європи і Центральної Азії, профспілкові діячі, роботодавці, керівники регіональних центрів охорони праці.
|