Україна адаптуватиме законодавство з питань охорони праці до Рамкової директиви ЄС 89/391 «Про вжиття заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки і охорони здоров’я працівників під час роботи». Адже охорона праці є однією з пріоритетних сфер адаптації українського законодавства до європейського. Про це під час міжнародного семінару «Рамкова директива ЄС з охорони праці та її впровадження» заявила начальник управління нормативно-правового та юридичного забезпечення Держгірпромнагляду Ірина Калиновська.
У семінарі, організованому Держгірпромнаглядом за підтримки Інструменту обміну технічної допомоги (TAIEX) Європейської Комісії, взяли участь Директор департаменту Міністерства праці та соціальної політики Португалії Сюзанна Дюарте, радник Голови інспекції праці Словаччини Лауренчія Янчурова, старший науковий працівник Центрального інституту охорони праці НДІ Польщі Малгожата Печілло, представник Міністерства соціальної політики та здоров’я Фінляндії Тойво Нісканен, соціальні партнери Держгірпромнагляду.
На сьогоднішній день українські закони та підзаконні акти містять майже всі положення, передбачені Рамковою директивою. Україна ратифікувала європейську соціальну хартію. Цього року були ратифіковані 2 важливі Конвенції МОП №174 та №176. На розгляді у Верховної Ради України проект Закону «Про ратифікацію Конвенції МОП №155 про безпеку й гігієну праці та виробниче середовище», підготований Держгірпромнаглядом.
Рамкова ж директива встановлює мінімальні вимоги щодо охорони праці. На сьогоднішній день своє законодавство до неї адаптували уже більшість країн ЄС. Зважаючи на м’який характер Директиви, кожна країна на власний розсуд може запроваджувати у себе більш жорсткі вимоги. Нормативно-правовий акт містить положення про зобов’язання роботодавців та працівників, охоплює і публічний, і приватний сектори. Не застосовуються положення директиви тільки у сфері цивільної оборони, військової та поліцейської служб.
|