Прес-служба Нормативна база Роз’яснення законодавства Пошук
 
Головна сторінка
Служба
Положення
Завдання
Керівництво
Структура
Планування роботи
Колегія
Історія створення
Вакантні посади
Діяльність Служби
Наглядова діяльність
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Запобігання проявам корупції
Міжнародна діяльність
Ринковий нагляд
Довідкова інформація
Адміністративні послуги
Методична допомога інспектору
Покажчик НПАОП (01.04.2013)
Реєстри
Звітні документи
Контактна інформація
Центральний апарат
Територіальні управління
Експертно-технічі центри
Телефонна "гаряча лінія"
Телефони довіри
Тематичні видання
 
 

Офіційне представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

 


Кращий працівник Держгірпрoмнагляду
Переглянути результати голосування.
 
     
 
Щодо розслідування нещасних випадків з працівниками, які працювали за цивільно-правовим договором Надрукувати Надіслати ел. поштою
07.03.12

Частиною 17 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску
на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» сума єдиного внеску з винагород фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами розподіляється лише на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи).

На сьогодні, процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або в їх філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах визначає Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі – Порядок).

Дія цього Порядку поширюється, зокрема, на членів фермерського господарства, членів особистого селянського господарства, осіб, що працюють за договором, укладеним відповідно до законодавства (далі - особи, що забезпечують себе роботою самостійно).

Згідно з пунктом 12 Порядку у разі коли нещасний випадок стався з фізичною особою - підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно та добровільно застрахована у Пенсійному фонді України за умови сплати нею внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (крім випадків, передбачених пунктом 37 цього Порядку), розслідування організовує Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за місцем настання нещасного випадку, який утворює комісію у складі не менш як три особи.

Проведення розслідування нещасного випадку, який стався з фізичною особою - підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно і не застрахована у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, організовує територіальний орган Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку, який утворює комісію у складі не менш як три особи (пункт 13 Порядку).

Враховуючи вищезазначене, у разі коли на підприємстві стався нещасний випадок з фізичною особою - підприємцем чи особою, що працювала за цивільно-правовим договором, то такий нещасний випадок власником підприємства або уповноваженим ними органом не розслідується.

Такі нещасні випадки розслідуються або Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за місцем настання нещасного випадку (за умови що потерпілий був застрахований у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), або територіальним органом Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку (за умови що потерпілий був застрахований у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

 

 

 

Перший заступник Голови                                               В.А.Шайтан   

 

 

 

 

< Попер.   Наст. >
 
Соціальна реклама

Кращий працівник Держгірпромнагляду 2012
Переглянуть результати конкурсу
Малюнки переможців конкурсу Охорона праці очима дітей - 2012
Переглянуть результати конкурсу
Конкурс на кращий слоган

ОГОЛОШЕНО
Всеукраїнський конкурс «Кращий слоган з охорони праці» серед студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Науково-практичний семінар

РЕКОМЕНДАЦИИ
V международной научно-технической конференции
«Промышленная безопасность и охрана труда-2012.
Проблемы. Перспективы»

Оперативна інформація


Всі новини

 HotLog

Rated by MyTOP

RSS 2.0
 

© 2010 "Держгірпромнагляд України"
При використаннi матерiалiв посилання на Держгірпромнагляд України обовязкове.