Прес-служба Нормативна база Роз’яснення законодавства Пошук
 
Головна сторінка
Служба
Положення
Завдання
Керівництво
Структура
Планування роботи
Колегія
Історія створення
Вакантні посади
Діяльність Служби
Наглядова діяльність
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Запобігання проявам корупції
Міжнародна діяльність
Ринковий нагляд
Довідкова інформація
Адміністративні послуги
Методична допомога інспектору
Покажчик НПАОП (01.04.2013)
Реєстри
Звітні документи
Контактна інформація
Центральний апарат
Територіальні управління
Експертно-технічі центри
Телефонна "гаряча лінія"
Телефони довіри
Тематичні видання
 
 

Офіційне представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

 


Кращий працівник Держгірпрoмнагляду
Переглянути результати голосування.
 
     
 
Щодо навчання з охорони праці майстри та інженери-технологи цехів Надрукувати Надіслати ел. поштою
09.11.11

В якому порядку, в який строк та з якою періодичністю повинні проходити навчання з охорони праці майстри та інженери-технологи цехів?

Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності визначено Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 №15, зареєстрованого в Мін’юсті України 15.02.2005 за №231/10511 (далі – Типове положення).

Відповідно до пункту 3.1 Типового положення працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

Так, посадові особи підприємства, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт або займаються проведенням експертизи проектно-конструкторської документації, на яку поширюються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а також ті, які виконують розробки з питань охорони праці, проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття їх на роботу і періодично, один раз на три роки. Перелік таких посад посадових осіб визначено Додатком 3 до пункту 5.1 Типового положення. 

Крім того, особи, відповідальні за технічний стан і безпечну експлуатацію машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки (далі – відповідальні особи) під час навчання згідно з пунктом 5.1 Типового положення, проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки в обсязі виконуваної ними роботи (пункт 5.6 Типового положення).

Наголошуємо, що Типове положення не визначає порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці для кожної окремої професії відповідно до Національного класифікатора професій ДК 003:2010 «Класифікатор посад».

Враховуючи вищезазначене, майстри та інженери-технологи цехів проходять навчання з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки.

Проте, якщо майстри та інженери-технологи цехів зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, то вони під час прийняття на роботу і в подальшому щорічно проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів відповідно до розділу 4 Типового положення.

О. М. Кокоша
головний спеціаліст юридичного відділу
Управління нормативно-правового та юридичного забезпечення

< Попер.   Наст. >
 
Соціальна реклама

Кращий працівник Держгірпромнагляду 2012
Переглянуть результати конкурсу
Малюнки переможців конкурсу Охорона праці очима дітей - 2012
Переглянуть результати конкурсу
Конкурс на кращий слоган

ОГОЛОШЕНО
Всеукраїнський конкурс «Кращий слоган з охорони праці» серед студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Науково-практичний семінар

РЕКОМЕНДАЦИИ
V международной научно-технической конференции
«Промышленная безопасность и охрана труда-2012.
Проблемы. Перспективы»

Оперативна інформація


Всі новини

 HotLog

Rated by MyTOP

RSS 2.0
 

© 2010 "Держгірпромнагляд України"
При використаннi матерiалiв посилання на Держгірпромнагляд України обовязкове.